16.7 C
Kraljevo
Четвртак, јун 11, 2026
spot_img
PočetnaVrnjčanima počela da stižu rešenja po zakonu “Svoj na svome”

Vrnjčanima počela da stižu rešenja po zakonu “Svoj na svome”

Pre tačno dva dana. 20. aprila u 16 časova i 29 minuta izdata je 100.000 potvrda po Zakonu „Svoj na svome“, čime je ostvaren izuzetan rezultat u roku od svega dva meseca od završetka podnošenja prijava. Sprovođenje Zakona „Svoj na svome“ predstavlja jedan od ključnih koraka u jačanju pravne sigurnosti, uređenju imovinsko-pravnih odnosa i unapređenju ukupnog poslovnog i društvenog ambijenta u Republici Srbiji. O značaju zakona, olakšicama koje građani Srbije imaju primenom ovog zakona i najvažnije uvođenje svih nekretnina u Srbiji  u legalne tokove , odnosno u katastar nepokretnosti, govorio je i predsednik Srbije i apelovao na građane da odmah po prispeću poruke izmire obavezu od 100 evra i na taj način  obezbedi dobijanje potvrde.

Zakon „Svoj na svome“ iskoristilo  je više od dva miliona građana, među njima su i Vrnjčani, koji još uvek imaju mogućnost da podnesu zahtev i to do oktobra uz obrazloženje razloga zbog kojeg su propustili zakonski rok. Do danas 126 vrnjčana dobilo je rešenja po ovom zakonu. Iako je veliki broj rešenja pripremljen građani moraju da budu svesni da je uplata takse od oko 100 evra neophodan uslov da bi rešenje o legalizaciji postalo pravosnažno, jer ukoliko se pomenuta taksa ne izmiri zahtev za legalizaciju se poništava.  To je jedan od razloga zbog koga opštinska uprava Vrnjačka Banja ovih dana intenzivno radi na upoznavanju građana sa njihovim obavezama i rokovima kako bi dobili rešenje.

Google search engine

Zakon, u narodu popularno nazvan “Svoj na svome” mnogima će omogućiti da legalizuju svoje objekte i da upišu pravo svojine. Za jedne to je odlična stvar jer će dugogodišnji problem rešiti za 100 evra , bez podnošenja obimne dokumentacije, za druge koji su svoje objekte legalizovali prilikom izgradnje ovaj zakon je upitan. Mišljenja su podeljena kao što rekosmo , a izgleda da ni Zakon i mogućnosti koje pruža nisu najjasniji svima. Načelnik opštinske uprave podseća da je primenom zakona “Svoj na svome” ukinut termin legalizacija, te da će svi objekti biti legalizovani i upisano pravo svojine.

Google search engine

Zakon predviđa da objekti budu evidentirani, a potom i upisani u katastar nepokretnosti, čime će građani moći slobodno da raspolažu svojom imovinom  kroz kupoprodaju, nasleđivanje, hipoteku, legalno priključenje na komunalnu i drugu infrastrukturu. Objekti koji ne budu evidentirani po Zakonu biće srušeni ili će Republika Srbija postati vlasnik. Zakonom se predviđa i nulta tolerancija na novu bespravnu gradnju jer će po njegovom stupanju na snagu svi objekti koji se grade bez izdate građevinske dozvole, odnosno bez rešenja o odobrenju za izvođenje radova, biti upisani kao vlasništvo države.

Screenshot

Najnovije vesti

Ostavi komentar

Molimo vas ostavite kometnar
Please enter your name here

Najnovije vesti

- Advertisment -spot_img