Svetsko prvenstvo za mlade u ubrzanom i brzopoteznom šahu svečano je zatviorneo sinoć. Vrnjačka Banja je četvrti put zaredom bila domaćin ovog značajnog takmičenja, na kome se 450 učesnika iz 50 nacionalnih federacija borilo za titulu najboljeg.


Mladi šahisti su se takmičili u 11 kola sa tempom igre tri minuta za partiju i dve sekunde za svaki odigran potez. Takmičlili su se u 6 starosnih kategorija.

Na prvenstvu najuspešnija reprezentacija bila je Rusija, sa 15 osvojenih medlaja, koja je posle nekoliko godina igrala pod svojom zastavom. Na drugom mestu je Kazahstan. Naša reprezentacija osvojila je 5 medalja. Posebno se izdvojio Boris Jakšić, koji je osvojio bronzanu medalju u rapidu, kategoriji do 8 godina.


Svečana ceremonija zatvaranja održana je u hotelu Zepter uz prisustvo zvaničnika Svetske šahovske federacije , Šahovskog Saveza i predstavnika opštine Vrnjačka Banja.











