Nacionalna strategija " 0 poginule dece u saobraćaju" koju je usvojila Vlada Republike Srbije obuhvata period do 2030. godine, u okviru koje se radi na izradi Akcionog plana koji predviđa posebne mere i aktivnosti za posebne institucije i lokalne samouprave, kao i njihove zadatke u svrhu realizacije ciljeva definisanih Nacionalnom strategijom bezbednosti saobraćaja.

Agencija za bezbednost saobraćaja od 2010. godine aktivno radi na buđenju svesti vozača i ostalih učesnika u saobraćaju o posledicama ne poštovanja zakona i propisa, s akcentom na bezbednost dece.

Srbija svake godine u saobraćaju izgubi 500 svojih građana, prošle godine taj broj je bio manji i znosio je 488 što jeste napredak ali je i dalje veliki broj smrtno stradalih. 21. Međunarodna konferencija " Bezbednost saobraćaja u lokalnoj zajednici" koja se organizuje uz podršku Agencije za bezbednost saobraćaja i Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija kao i Ministarstva unutrašnjih poslova -Uprave saobraćajne police, Ministarstva odbrane, Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave trajaće do 25.aprila










