Nakon 12 godina, Vrnjačka Banja je ponovo domaćin velikom skupu banjskog turizma. Sedmi "BalkanSpa Summit" održan je u specijalnoj bolnici Merkur, u Vrnjačkoj Banji prvi put.
Glavni zadatak samita je da pronađe prirodni resurs od koga se može napraviti novi turistički proizvod u skladu sa zahtevima savremenog turiste.
Ovo je prvi "BalkanSpa Summit" koji je pored teorije uključio i praksu. Edukativne radionice za terapeute održane su u welnes centru Fons Romanus.









