Pokazna vežba civilne zaštite "Evakuacija u slučaju zemljotresa" realizovana je danas u OŠ "Bane Milenković" u Novom Selu. Vežba je organizovana povodom predstojećeg Međunarodnog dana smanjenja rizika od katastrofe koji se obeležava 13. oktobra.
Tokom pokazne vežbe učenici su, poštujući sve procedure, evakuisani na bezbednu lokaciju. Direktor OŠ "Bane Milеnković" kaže da su učenici veoma lako shvatili ozbiljnost pokazne vežbe.
Organizatori pokazne vežbe civilne zaštite su Opština Vrnjačka Banja, Odeljenje za vanredne situacije Kraljevo, Školska uprava Kraljevo i Odeljenje za privredu i društvene delatnosti Vrnjačka Banja sliv Zapadne Morave čiji je koordinator u ime Opštine Vrnjačka Banja bila Gordana Radičević.









