Drugi Turistički samit Srbije u organizaciji produkcijske kuće Bella otvoren je danas u hotelu Fontana. Na dvodnevnoj manifestaciji će se kroz panele i predavanja predstavii hirurzi, lekari, psiholozi, nutricionisti, hotelijeri, novinari, gastronomi i saloni za negu i lepotu. Cilj ovogodišnjeg Samita je da se kroz razmenu iskustava donesu planovi, predlozi, zaključci, za poboljšanje zdravstvenog turizma.
Ovogodišnju manifestaciju otvorila je Višnja Rakić, pomoćnica Ministra za turizam i omladinu. Višnja Rakić je na otvaranju Samita objavila da će na predstojećem, 46. Sajmu turizma u Beogradu zemlja partner biti Italija, što predstavlja veliku razvojnu šansu za Srbiju. Turistički Samit Srbije takođe je prilika da se donesu strategije za razvoj zdravstvenog turizma.
Opština Vrnjačka Banja i Turistička Organizacija pokrovitelji su Turističkog samita Srbije.
Turistički Samit trajaće do subote, 12. oktobra. Ove godine organizatori su pružili mogućnost zainteresovanima da obave preglede i konsultacije sa doktorima iz zemlje i inostranstva.










