Problemi u vodosnabdevanju Vrnjačke Banje poslednjih dvadesetak dana su evidentni. Viši delovi su uglavnom bez vode, dok je u nižim pritisak vode u cevima smanjen. Ovo je posledica visokih dnevnih temepratura i sušnog perioda kaže Dragoslav Blagojević, direktor JP"Belimarkovac".
Blagojević kaže da je, između ostalog, uzrok lošeg voodosnabdevanja nenamenska potoršnja vode.
Blagojević kaže da su ekipe "Belimarkovca" na terenu i da pokušavaju da reše sve probleme u što kraćem roku.
Cisterna sa vodom, koja je nekada snabdevala ugoržene delove Banje, neće saobraćati jer je Belimarkovac u dogovoru sa opštinom postavio četiri rezervooara za vodu od po 100 litara.
Normalizacija vodosnabdevanja Vrnjačke Banje očekuje se sa prvim padom temperature. Sva postrojenja rade, ali dugačak sušni period i kako kažu u "Belimarkovcu" povećana potoršnja vode uzimaju svoj danak.








