Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić obišao je radove na izgradnji Moravskog koridora, na deonici od petlje Koševi do sela Medveđa kod Kruševca, gde se uverio da radovi teku po planu, kao i da će do kraja godine biti završena deonica od Kruševca do Vrnjačke Banje, kada će i Banja i Trstenik biti priključeni na mrežu auto-puteva.
Vesić je rekao da su na deonici od Koševa do Medveđe u toku radovi na asfaltiranju mosta preko Zapadne Morave i ukazao da je Moravski koridor jedan od najvažnijih auto-puteva u izgradnji u Srbiji, jer će povezati dva auto-puta, "Miloš Veliki" i auto-put Beograd - Niš.
"Suštinski, Moravski koridor oživljava ceo ovaj kraj, povezuje Čačak, Kraljevo, Vrnjačku Banju, Trstenik i Kruševac i omogućava da više od 500.000 ljudi dobije brzu saobraćajnu vezu, da obezbedimo da nove investicije i bolji i kvalitetniji život za sve ljude", rekao je Vesić i dodao da je zadovoljan dinamikom radova.
Kako je rekao, do kraja godine biće pušteno u saobraćaj oko 30 kilometara od Koševa do Vrnjačke Banje.
Vesić je izrazio očekivanje da će do sredine naredne godine biti završena i deonica Čačak - Adrani, a do kraja 2025. godine i od Vrnjačke Banje do Adrana, čime će se konačno spojiti Banja i Kraljevo.
"Kada tome dodatmo obilaznicu oko Kragujevca, koji smo počeli da gradimo, kao i planiranu brzu saobraćajnicu Kraljevo - Novi Pazar, ovaj kraj ćemo potpuno premrežiti auto-putevima i time će se ostvariti vizija predsednika Aleksandra Vučića da Srbija bude dobro saobraćajno povezana, što znači nova radna mesta i bolji život građana. To će značiti veliki korak napred za ceo kraj, u šta će svi koji žive u ovom kraju već krajem iduće godine uveriti", poručio je Vesić.










