Uz prigodan program, u mestu Podunavci otkrivena je Spomen česma na kojoj su postavljene ploče sa imenima stradalih u Prvom I Drugom svetskom ratu i žrtvama fašističkog terora. Slobodan Dišović, podsetio je meštane koliki je značaj ove Spomen česme, kao i hrabrih ljudi iz ovih krajeva.
Spomen- česmu osveštao je paroh, jerej Milan Kostić,a otkrio zamenik predsednika opštine Vrnjačka Banja, Ivan Džatić. Vence su položili potomci poginulih.








