14 C
Kraljevo
Уторак, јун 16, 2026
spot_img
PočetnaSportOtvoren Evropski klupski kup u šahu u Vrnjačkoj Banji

Otvoren Evropski klupski kup u šahu u Vrnjačkoj Banji

Svečanom ceremonijom u hotelu „Zepter“ otvoren je 39. Evropski klupski kup i 28. Evropski klupski kup za žene u šahu. Svečanosti su prisustvovali predsednik šahovskog saveza Srbije Dragan Lazić,potpredsednici EKU Gunnar Bjornsson i Alojzije Janković, zamenik predsednika FIDE Višvanatan Anand. Direktor Turističe organizacije Vrnjačka Banja, Ivan Trifunović obratio se prisutnima.

Ideja glavnog arbitra manifestacije Lauran Frejda,je da izvlačenjem bele ili crne čokolade budu određene figure kojima će timovi započeti turnir. Najbolje ekipe u Otvorenoj i ženskoj sekciji započeće šahovski turnir na belom polju. Prvo kolo turnira započeto je 20.oktobra simboličnim povlačenjem prvog poteza između ekipa SuperChess i Gambit Bonnevoie. 

Google search engine

U open sekciji učestvuju 84 ekipe,dok u ženskoj konkurenciji ima 18 klubova. Višvanatan Anand,svetski prvak u šahu ili ti „Viši,tigar iz Madrasa“ kako su ga prozvali navijači jedan je od najboljih takmičara današnjice i pratiće turnir narednih 7 dana.

Evropski klupski kup 2024 trajaće do 27.oktobra u Vrnjačkoj Banji.

Najnovije vesti

Ostavi komentar

Molimo vas ostavite kometnar
Please enter your name here

Najnovije vesti

- Advertisment -spot_img