KUD „Jelek“ iz Podunavaca upriličilo je 12.susrete vetrana. 10 kulturno - umetničkih društava iz okoline i čitave Srbije,predstavilo se igrama iz svog kraja. Dokaz da narodna tradicija može da se očuva, jeste 18.godina predanog rada i truda „Jeleka“.
U programu 12.smotre zaigrali su folkloraši KUD-a „Abrašević“ Aranđelovac, KUD „Moravac“ Ćićevac, KUD „Studenica“ Ušće i drugi. Domaćini su se publici predstavili novom koreografijom „Igre iz Bele Palanke“.
Pesme i igre naše Srbije, narodne nošnje, šubare i šajkače iz raznih krajeva učinile su da atmosfera u Domu kulture bude na vrhuncu. KUD „Mladost“ Pale, koje je prošle godine potpisalo sporazum o bratimljenju sa „Jelekom“ raduje se svakom njihovom susretu i provedenom vremenu u Vrnjačkoj Banji.









