U Vrnjačkoj Banji počele su 32. Republičke sportske igre osoba sa invaliditetom u organizaciji Saveza paraplegičara i kvadriplegičara Srbije, pod pokrovitljstvom Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i uz podršku vrnjačke lokalne samouprave. Igre će trajati do 19.septembra. Igre se organizuju već 5 godina u hotelu "Fontana".

Pod sloganom „Ako igraš, pobeđuješ“, ovogodišnje Republičke sportske igre okupile su oko 170 učesnika iz 18 gradova i Udruženja iz Srbije, Severne Makedonije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske koji će se nadmetati u više disciplina.
Jedan od učesnika igara je i Srpski paraatletičar Nebojša Đurić osvojio je drugo mesto u disciplini bacanje kugle F55 na Paraolimpijskim igrama u Parizu, ali mu je medalja oduzeta zbog toga što, kako je navedeno, njegova oprema nije bila u skladu sa pravilima.

Cilj ove manifestacije koja se održava od 1991. godine, uz promociju sporta koji predstavlja produženi oblik rehabilitacije i socijalne uključenosti, svakako su i međusobna razmena iskustva i dragoceno druženje.








