28.2 C
Kraljevo
Cреда, јун 10, 2026
spot_img
PočetnaLepota i ZdravljeNacionalni simpozijum “Šećerna bolest 2024 održaće se od 27. do 29. septembra...

Nacionalni simpozijum “Šećerna bolest 2024 održaće se od 27. do 29. septembra u SB „Merkur“

Specijalna bolnica “Merkur” u periodu od 27. do 29. septembra, biće domaćin i organizator Nacionalnog simpozijuma na temu “Šećerna bolest 2024: Nova saznanja i nove preporuke!”. Tokom ova tri dana eminentni stručnjaci iz oblasti dijabetologije, održaće predavanja koja suće istaći najnovija saznanja o dijabetesu.

Cilj simpozijuma je da se dijabetes kao oboljenje sagleda na jedan multidisciplinaran i sveobuhvatan način, kao i prezentovanje najnovijih trendova kada je terapija ove bolesti u pitanju. Ove  godine biće 300 učesnika na 10. Nacionalnom simpozijumu u SB "Merkur".

Google search engine

Značajna stavka po kojoj se Merkur razlikuje od ostalih RH centara jeste lečenje šečerne bolesti. Naime od 1976. godine u Merkuru postoji endokrinološko odeljenje za obolele od šečerne bolesti. Kroz sve ove godine posebna pažnja je pridavana usavršavanju medicinskog kadra i stvoren je jedan veliki multidisciplinarni tim lekara, sestara, terapeuta, koji su i snaga Merkura. Zahvaljujući tome 2008. godine od strane Fonda Merkur je prepoznat kao ustanova koja može da bude centar za edukaciju obolelih od šećerne bolesti, a u cilju prevencije komplikacija. Tako da svi pacijenti koji su stariji od 18 godina i na insulinskoj su terapiji mogu jednom u 4 godine, 10 dana o troški Fonda da budu u Merkuru na programu edukacije.

Najnovije vesti

Ostavi komentar

Molimo vas ostavite kometnar
Please enter your name here

Najnovije vesti

- Advertisment -spot_img