Intoniranjem himne republike Srbije ,,Bože pravde’’ započeo je programom obeležavanja Dana srpskog jeidnstva, slobode, nacionalne zastave i Dana proboja Solunskog fronta.
Nakon himne, pored spomenika kralju Aleksandra Karađorđevića vence su položili predsednik opštine Boban Đurović, predsednik skupštine opštine Ivan Radović, kao i delegacije Udruženja potomaka ratnika, Vojske Srbije, Saveza boraca, Crvenog krsta.
Svečanost koja je posvećena značajnom danu srpske istorije organizovali su opština Vrnjačka Banja, Kulturni centar i Udruženje potomaka ratnika 1912-1920.









