Premijer Srbije Miloš Vučević, u subotu je obišao radove na petlji Adrani sektor 3 Moravskog koridora i ocenio da je ogroman značaj tog koridora koji će "premrežiti Srbiju" i povezati je sa auto-putem E 75 i auto-putem "Miloš Veliki". Tom prilikom premijer je najavio da će do kraja godine biti završena deonica od Kruševca do Vrnjačke Banje.
Moravski koridor počinje od Pojata i Kruševca, ide do Preljine odnosno Čačka preko Trstenika, Vrnjačke Banje i Kraljeva. Koridor će spojiti stanovnike ovih okruga. Savremena putna infrastruktura i ljudski faktor glavni su uslovi za privlačenje stranih investicija naglasio je premijer Vučević.
Gradovi Kraljevo i Kruševac su predhodnih godina dobili fabrike, Vrnjačka Banja investicije za dalji razvoj turizma, a Trstenik je uz pomoć vlade uspeo da sačuva Namensku zaključio je Vučević. Krajem 2025. i početkom 2026. godine biće u potpunosti završen Moravski koridor, koji se trenutno radi. Do kraja ove godine u saobraćaj će biti pušteno 30 kilometara koridora, čime će u saobraćaj biti uključeni Trstenik i Vrnjačka Banja.









