Vrnjačka Banja danas obeležava zavetnu slavu Sv. Kirika i Julitu. Svetu Arhijerejsku liturgiju u Hramu rođenja presvete Bogorodice služilo je sveštenstvo Hrama. Nakon liturgije krenula je svečana slavska litija stazom Heroja Čajke do Hrama Živonosni istočnik gde je, u prisustvu okupljenih meštana i gostiju, presečen slavski kolač i održana molitva za zdravlje, mir i prosperitet svih žitelja Vrnjačke Banje.
Današnji dan posvećen je molitvenoj uspomeni na malog dečaka Kirika i njegovu majku Julitu, koji su postradali u vreme Dioklecijanovog gonjenja hrišćana, a koji su vekovima zaštitnici Vrnjačke Banje.
Ovogodišnjii domaćin zavetne slave Vrnjačke Banje bio je Branislav Bežanović, koji je kolačarstvo preneo narodnom poslaniku Danetu Stanojčiću.
U ime Opštine Vrnjačka Banja, svim Vrnjčanima i prijateljima Vrnjačke Banje, predsednik opštine, Boban Đurović čestitao je zavetnu slavu Sveti Ćirik i poželeo da ovaj zajednički praznik i ubuduće svi proslavljaju u zdravlju i veselju.









