
Dečije igralište u centralnom delu vrnjačkog parka postavljeno je šezdesetih godina prošlog veka. Lokacija do danas nije promenjena, a Vrnjčani i gosti su se, nekako, navikli da je ovaj deo parka namenjen najmlađima. Kako svako, tako i vrnjačko igralište ima bezbroj neispričanih priča, bezbroj suza, smeha, prvih poljubaca.Godinama, sa malo šminke pred sezonu, igralište bi postalo stecište najmlađih vrnjčana i gostiju , međutim šminka i sitne popravke više nisu bile dovoljne da zadovolje potrebe najmlađih ali i da obezbede njihovu sigurnost tokom najlepšeg dela dana – igranja i druženja na dečijem igralištu. Na osnovu velikog broja zahteva opština Vrnjačka Banja odlučila je da ovaj deo centralnog parka kompletno renovira.





Novo dečije igralište zamišljeno je kao multifunkcionalni prostor u kome će svoj kutak za odmor, zabavu ili rekreaciju pronaći svi – deca, mame i tate.




Sve sprave i mobilijar su postavljeni, tartanom je prektiven veći deo igrališta, ostalo je da se u narednih nekoliko dana iscrtaju zanimljivi motivi i da se završi parterno uređenje , za koje je zaduženo JKP"Banjsko zelenilo i čistoća".



Poslovi su trajali malo duže nego što je planirano jer tartan ne može da se postavlja i da se za njega da garancija ako temperatura vazduha nije 15 i više stepeni, kaže Đurović



Sada nam ostaje da se još koji dan strpimo i vidimo rezultate, jer Banja , naši mališani, pa i mi stariji zaslužujemo mesto gde ćemo ponovo da stvaramo najlepše uspomene.










