Radionica "Upravljanje bio otpadom u sektoru turizma: Znanje, praksa i održiva rešenja" u okviru projekta "Zelena rešenja za upravljanje bio otpadom"održana je danas na Fakultetu za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji.
Istraživanja su pokazala da jedna trećina hrane koja se proizvede u svetu završi kao otpad. Sonja Veljović kaže da je ideja na nivou Vrnjačke Banje da se u saradnjii sa hotelskim i ugostiteljskim objektima otpad kompostira i onda iskoritsti za ozelenjavanje parkovskih površina.
Na današnjoj radionici gostovala je pomoćnica ministra Ministarstva turizma i omladine, Višnja Rakić
Višnja Rakić kaže da je veoma bitno podizati svest o ovoj temi
U okviru projekata koji će biti realizovani naredne godine učestvovaće JKP "Banjsko zelenilo i čistoća". Obe planirane radionice biće usmerene na smanjenje količine otpada i njegovu bolju iskorišćenost.








