U Grčacu je danas svečano proslavljena Velika Gospojina, zavetna slava ovog mesta. Tim povodom, u crkvi Svetog Save služena je sveta liturgija kojoj je prisustvovao veliki broj vernika, svečara i gostiju.
Nakon liturgije, u paviljonu kod stare škole obavljen je obred sečenja slavskog kolača. Tom prilikom uručene su zahvalnice meštanima Grčaca koji su svojim znanjem, ljubavlju, trudom i vremenom doprineli napretku sela, ovdašnjih klubova, društava i institucija.
Prisutnima se obratio i predsednik opštine Boban Đurović, istakavši značaj očuvanja tradicije i zajedništva, kao i doprinos svih koji nesebično rade na razvoju Grčaca.
U svečarskom duhu, zdravicu je održao Mira Đurović, poželjevši domaćinima i gostima sreću, zdravlje i napredak.
Ovaj dan predstavlja ne samo versku, već i kulturnu i društvenu svečanost, kojom se čuva tradicija i jača zajedništvo u Grčacu









