"Sportski susreti mladih iz dijaspore" održani su u hotelu "Fontana". Manifestacija je okupila 120 učesnika. Ministar bez portfelja zadužen za koordinaciju aktivnosti i mera u oblasti odnosa sa dijasporom, Đorđe Milićević, svečano je otvorio manifestaciju.
Milićević je rekao da je vizija da se kroz sport, druženje i takmičenje izgrade mostovi prijateljstva između mladih koji žive u Srbiji i njihvih vršnjaka van nje. Poželeo je da izgrade sportski duh i da uvek budu ambasadori naše zemlje gde god živeli. Ovakva okupljanja, kaže Milićević služe da mladi još bolje nauče naš jezik, ćirilicu, kuluru, tradiciju i identitet jer su to simboli jednog naroda.

Vrnjačka Banja jedan je od gradova domaćina "Sportskih susreta mladih iz dijaspore". Dušan Stevanović, član Opštinskog veća Opštine Vrnjačka Banja poželeo je dobrodošlicu mladima i lepo duženje i boravak u Banji.
Na trodnevnoj manifestaciji učestvovali su brojni predavači, među njima i Roksanda Atanasov.
Sportski susreti mladih iz dijaspore kroz sport povezuju decu srpske nacionalnosri iz čitavog regiona i podsećaju ih da su oni naši najbolji ambasadori u zemljama u kojima žive.








