Ambasador Belorusije u Srbiji, Sergej Malinovski bio je u radnoj poseti Vrnjačke Banje i tom prilikom u zamku kulture otvorio izložbu slika ,,Suverena Belorusija''.
Saradnja između ove dve zemje ima mnogi dužu istoriju, rekao je ambasador i dodao da se ona zasniva na snažnim duhovnim i verskim vezama, tradiciji i kulturi.
Pre otvaranja izložbe, ambasador Malinovski je razgovarao sa zamenikom predsednika opštine Vrnjačka Banja, Ivanom Džatićem o kullturno – ekonomskoj saradnji između Vrnjačke Banje i gradova u Belorusiji.
Malinovski i Džatić su razgovarali i o nastavku saradnje i konkretnim akcijama u budućnosti.
Izložba ,, Suverena Belorusija'' koju je organizovalo ,,Društvo srpsko - rusko - beloruskog prijateljstva'' sastoji se od 25 fotografija života i rada u Belorusiji.
Izložba ,, Suverena Belorusija'' u zamku kulture biće otvorena naredne dve nedelje.








