Tradicionalnim održavanjem javnog časa vežbanja ispred zgrade Termomineralnog kupatila, Specijalna bolnica "Merkur" obeležila je 8. septembar – Međunarodni dan fizioterapeuta.
Ovogodišnja tema obeležavanja bila je "Prevencija starenja", sa ciljem podizanja svesti o značaju redovne fizičke aktivnosti u očuvanju zdravlja i vitalnosti.
Glavni fizioterapeut SB "Merkur", Nataša Binić, demonstrirala je vežbe namenjene očuvanju pokretljivosti i prevenciji posledica starenja. Na značaj obeležavanja ovog dana ukazala je i Nena Stevanović, fizijatar Specijalne bolnice "Merkur", naglasivši da pravilno i redovno vežbanje doprinosi unapređenju kvaliteta života.
Specijalna bolnica "Merkur" i ovim događajem potvrdila je svoju posvećenost promociji zdravih stilova života i važnosti fizioterapije u prevenciji i očuvanju opšteg zdravlja stanovništva.








