Jedan od ključnih projekata lokalne samouprave "Sanacija postrojenja za prečišćavanje vode i rezervoara u Lipovi" u vrednosti od 110 miliona dinara koje finansiraju opština Vrnjačka Banja i Ministarstvo privrede. Radove koje izvode Javno preduzeće Belimarković i firme Jedinstvo i Akva Interna, obišao je predsednik opštine Boban Djurović.

Postojeći objekat sa sporim peščanim filterima počeo je sa radom u oktobru 1977. Vrnjačkoj Banji tada su snabdevali sa 25 litara vode u sekundi. Nakon skoro pola veka, došlo je vreme za njihovu zamenu.
Nakon prve faze, u drugoj će biti odrađena automatizacija kompletnog procesa.

Realizacija projekata rešiće dugogodišnji oproblem vodosnabdevanja u centralnom delu Vrnjačke Banje i prvoj visinskoj zoni i omogućiće stabilno i kontiunirano snabdevanje najvažnijim prirodnim resursom.








