Preventivni lekarski pregledi u saradnji sa Ministarstvom zdravlja obavljaća se u Domu Zdravlja ,,Dr Nikola Džamić“ 8. septembra od 8h do 17h.
I ovog puta, svi pacijenti kod kojih budu uočene nepravilnosti prilikom pregleda ili u rezultatima, biće odmah upućivani na dalju dijagnostiku i preglede. Poseban akcenat prevencije se odnosi na meštane bez zdravstvenog osiguranja, jer je ovo prilika da besplatno provere svoje zdravlje.
Roditelji se mogu konsultovati i sa fiziatrom, kako bi pratili razvoj dece u školskom dobu,posebno kičme i ravnih stopala. Država ovim merama želi da ukaže na značaj prevencije i da građanima učini preglede pristupačnijim.








