U Vrnjačkoj Banji otvoren je 22. Sabor šumara, koji je okupio više stotina zaposlenih iz JP „Srbijašume“. Prisutnima se obratio direktor „Srbijašume“ Krsto Janjušević i proglasio radničke igre otvorenim.
Godišnji susret šumarskih radnika je prilika da razmene iskustva,nauče nešto novo, ali i šansa da pokažu koliko su važne šume, očuvanja životne sredine i kako da se spreče požari, koji su bili česti ove godine. Predsednik Opštine Boban Đurović, pozdravio je prisutne i istakao značaj Šumarijade koja se tradicionalno u septembru održava u Vrnjačku Banju.
Tradicionalna Šumarijada ima i takmičarski deo, u kom će se u nekoliko disciplina nadmetati radnici javnih preduzeća.










