U Vrnjačkoj Banji, polaganjem venaca kod spomenika Kralju Aleksandru I Karađorđeviću, vrnjčani su odali počast precima koji su život dali u I Svetskom ratu.

Vence su položile delegacije Opštine Vrnjačka Banja, Vojske Srbije, Udruženje potomaka ratnika, delegacija Saveza boraca , Kola srpskih sestara i Udruženja ratnih vojnih invalida. U svečanom programu učestvovao je "Vrnjački vez", dok je povelju "U ime živih" pročitala Dunja Dunjić, učenica Vrnjačke Gimnazije.
U Srbiji se Dan primirja kao državni praznik obeležava od 2012. godine. Simbol praznika je Natalijina Ramonda poznata kao cvet feniks, jer se srpska vojska posle svih stradanja i gubitaka podigla iz pepela i odnela pobedu.
150 učenika i 15 nastavnika UTŠ Vrnjačka Banja u saradnji sa Univerzitetom Singidunum u Beogradu posetili su danas srpsko vojničko groblje u Jindrihovcima i položili vence palim borcima u Prvom svetskom ratu uz poruku "Zauvek pamtimo teške korake srpskih mučenika u prošlosti da bismo koračali svetlim stazama u budućnosti".








