Konferencija "Evropski centar gastronomije" na kojoj je predavač bio Mišel Huser, vlasnik restorana Le Cerf koji Mišelin odličje nosi od davne 1936. godine, održana je sinoć u hotelu "Kocka". Organizator je "Savezna asocijacija regije Alzas" sa sedištem u Vrnjačkoj Banji uz podršku Opštine Vrnjačka Banja.
Predstavništvo Međunarodneunije regije alzas osnovano je u Vrnjačkoj Banji pre 2 godine uz podršku Opštine, što je ujedno i jedina saradnja u Srbiji. Alzas posluje u 65 zemalja i već 17 godina nosi epitet evropkog centra gastronomije.
Mišel Huser, vlasnik prestižnog restorana LeCerf koji Mišelinovo odličje nosi punih 88 godina i predavač na jučerašnjoj konferenciji kaže da niije proveo dovoljno vremena u Srbiji da bi procenio da li neki restoran ispunjava standard za Mišelin preporuku. Za VRT je objasnio šta je neophodno za sticanje prestižne Mišelinove zvezdice.
Predsednik Opštine VB Boban Đurović kaže da je ova saradnja veoma značajna za Vrnjačku Banju.
Konferenciji su prisustvovali predstavnici hotela i ugostiteljskih objekata iz VB i okoline kao i predstavnici Fakulteta za HIT u Vrnjačkoj Banji.








