Rezultate postignute od februara, kada su se poslednji put sastali, do septembra, danas su sumirali članovi Klastera turističke privrede Vrnjačke Banje. Analiza minule sezone ali i planovi za predstojeću jesen i zimu bile su teme današnjeg sastanka.
Sadržajnom sastanku, koji je obuhvatio analizu predhodne sezone, predloge za narednu prisustvovao je predsednik opštine Boban Đurović, koji naglašava da sve odluke koje se donose na sastancima Klastera su zajedničko delovanje hotelijera,opštine, turističke organizacije i agencije "Spa travel".
Iako je Klaster generalno zadovoljan brojem ostvarenih noćenja od februara do septembra, postoje i problemi koji su zajednički i koji će kaže Đurović, biti rešavani sukcesivno jedan po jedan.
Dogovoreno je da se u zemljama u okruženju Vrnjačka Banja predstavi kao destinacija i to će prema rečima Đurovića biti realizovano u naredna dva meseca. Ono što očekuje članove Klastera je priprema za Beogradski sajam turizma, predlozi modifikacije pojedinih manifestacija koje se leti održavaju u Banji, predstavljanje Banje kao destinacije pogodne za seminare i tim bildinge. Ceo posao predstavljanja Vrnjačke Banji počinje 2. oktobra kada će Banju posetiti privredna, politička i turistička delegacija iz Banja Luke.










