U Gimnaziji u Vrnjačkoj Banji danas je obeležen Dan prirodnih nauka. Učenici su zajedno sa svojim profesorima pripremili raznovrsne eksperimente i aktivnosti kroz koje su pokazali da nauka može biti i korisna i zabavna.
Posebno interesovanje izazvale su praktične vežbe iz oblasti medicine i biologije učenici su merili krvni pritisak i vadili krv za određivanje nivoa šećera. Na taj način su, osim demonstracije naučnih metoda, pokazali i značaj brige o zdravlju i primenu nauke u svakodnevnom životu.
Osim toga, predstavljeni su i eksperimenti iz hemije i fizike, koji su ilustrovali različite prirodne pojave i procese. Program je bio interaktivan, pa su svi prisutni mogli da postavljaju pitanja, aktivno učestvuju i bolje razumeju ulogu nauke.
Ovim događajem gimnazijalci i profesori želeli su da podstaknu radoznalost, razvijaju istraživački duh i istaknu važnost prirodnih nauka, ne samo u obrazovanju već i u očuvanju zdravlja i kvalitetu života.








