U prostorijama Radio Televizije Vrnjačka Banja danas je bilo svečano, proslavljene su Blagovesti, slava koju Radio Vrnjačka Banja obeležava od 1991.godine . Slavski kolač, po trideset peti put , u prisustvu zaposlenih, jedine medijske kuće u Banji, presekao je namesnik žički Saša Kovačević.


Dug i uspešan put Radio Vrnjačka Banja koja je programom i slušanošću prevazišla okvire svog mesta i svoje zemlje, počeo je 2. juna 1969. Godine. Danas, RVB, na 90, 5 megaherca, od 8 do 13 časova emituje program kolažnog tipa, ispunjen banjskim aktuelnostima i muzikom prilagođenom različitim ukusima.S obzirom da je kroz istoriju dugu 57 godine, Radio Vrnjačka Banja bio i najbolji promoter svog mesta i dao nemerljiv doprinos razvoju turizma, 2019. godine, povodom pola veka postojanja, dodeljena mu je Povelja, najznačajnije opštinsko priznanje. RTV Vrnjačka Banja slavi Blagovesti od 1991.godine. Uz blagoslov tadašnjeg episkopa žičkog Stefana i saglasnost tadašnjeg direktora Boška Ruđinčanina Radio Vrnjačka Banja je počela i do dana današnjeg nastavila da slavi Blagovesi, šireći Srbijom i regionom blage vesti o kraljici srpskog turizma Vrnjačkoj Banji. Neka nam je srećno na mnogaja ljeta.












