Da građani namenski koriste vodu, za osnovne potrebe, piće i održavanje higijene, apel je Javnog preduzeća za komunalne delatnosti „Vrući izvori“ Gračac, gde ovih dana meštani u višem predelima u popodnevnim i večernjim satima ostaju bez vode. Ako apel ne uspe i građani nastave da nenamenski je troše - zalivaju bašte i zasade, predvideli su prigušivanje vodosnabdevanja u pojedinim delovima, ali i mogućnost da se višestruko naplaćuje prekomerna potrošnja vode ponekim domaćinstvima.
Direktor "Vrućih izvora" d. o. o. Boban S. Đurović kaže da je izdašnost izvora smanjena zbog suše, ali da je glavni razlog prevelika potrošnja, za koju tvrdi da je nenamenska - velika količina se koristi za zalivanje bašti i poljoprivrednih kultura što smanjuje raspoloživu količinu vode za piće.
Apeluje na sugrađane da budu solidarni kako bi svi ljudi imali pijaću vodu u svakom trenutku, pogotovo na one koji pijaću vodu koriste za zalivanje.








