14 C
Kraljevo
Уторак, јун 16, 2026
spot_img
PočetnaAmbasadori posetili Vrnjačku Banju

Ambasadori posetili Vrnjačku Banju

Ambasadori koji svoju diplomatsku misiju obavljaju u Republici Srbiji, posetili su Vrnjačku Banju 29. i 30. juna, a ugostio ih je predsednik Opštine Vrnjačka Banja, Boban Đurović. Ovu vikend turu za ambasadore u Srbiji, Opština Vrnjačka Banja organizuje u saradnji sa Robertom Čobanom iz agencije „Color Media Communications“, kroz koju je predstavila svoje turističko – privredne potencijale, ali i mogućnosti upostavljanja saradnje.

Nakon prijema i sastanka u Hotelu Tonanti, usledio je obilazak Centralnog banjskog parka, Zgrade Termomineralnog kupatila, Trga kulture, Crkvenog brda, Zamka kulture „Belimarković„, objekta Gimnazije, ali i izložbe u parku „Prava žena u kulturnom nasleđu Srbije“ organizatora Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“ iz Beograda, Ambasade Velike Britanije u Beogradu i Poverenice za zaštitu ravnopravnosti.

Google search engine

Predsednik Opštine Vrnjačka Banja, Boban Đurović, istakao je da poseta ambasadora predstavlja još jednu od niza akcija koje Opština Vrnjačka Banji radi na uspostavljanju bilateralnih odnosa kako sa zemljama u okruženju, tako i onih van okruženja, u cilju predstavljanja Vrnjačke Banje kao turističkog mesta.

Google search engine

– Zahvaljujući saradnji sa ambasadorima možemo da predstavimo Vrnjačku Banju kao segment turističkog potencijala Srbije i samim tim kada se Srbija bude pojavila na mapama tih zemalja oni već znati za potencijale Vrnjačke Banje. Današnja poseta uključuje predstavljanje svih potencijala našeg mesta u užem centru Vrnjačke Banje, a kroz prezentaciju filma smo prikazali širi koncept našeg mesta i svega ono što posedujemo. Ono što su prvi utisci svih ambasadora jeste da su oduševljeni, a rečenica koju su uputili je da prosto ne veruju da u Srbiji postoji ovakvo uređeno mesto sa prelepim pejzažima. S obzirom na njihove kratke mandate nisu u mogućnosti da upoznaju potencijale van grada Beograda i ovo je za nas jedan veliki iskorak, da već danas naše turističke agencije uspostave dobre kontakte sa njihovim atašeima, a koji će dalje pomoći da se povežemo sa njihovim turističkim agencijama u cilju promocije Vrnjačke Banje. Kroz podršku na njihovim medijima, kroz njihove turističke agencije omogućićemo široj populaciji koja nema dovoljno saznanja o Vrnjačkoj Banji da upozna Vrnjačku Banju i da u narednom periodu budu gosti naše lokalne samouprave, rekao je Boban Đurović, dodavši da je iskorak prema stranim turistima jako bitan, pre svega u profitabilnom smislu, ali i samoj promociji Vrnjačke Banje.

Najnovije vesti

Ostavi komentar

Molimo vas ostavite kometnar
Please enter your name here

Najnovije vesti

- Advertisment -spot_img