U okviru radne posete Republici Srbiji, delegacija Saveza ženskih snaga Rusije boravila je u Vrnjačkoj Banji. Zvanični prijem za gošće upriličen je u kabinetu predsednika opštine Bobana Đurovića, gde su se članice delegacije upoznale sa turističkim, kulturnim i privrednim potencijalima naše banje.
Tokom posete, gošće su pogledale promotivni film o Vrnjačkoj Banji, razmenile iskustva i poklone sa predsednikom Đurovićem, a zatim obišle i Specijalnu bolnicu Merkur, u kojoj su bile smeštene prethodna tri dana.
Posebno emotivan trenutak bio je istupanje predsednice Rusko-srpskog fonda, koja je istakla da je tokom bombardovanja 1999. godine boravila u Banji i tada otvorila školu baleta.
Radnom sastanku prisustvovale su i:
- Natalija Šatiljina, predsednica Rusko-srpske fondacije za kulturu i nasleđe
- Katarina Petković, predsednica Saveza srpsko-ruskog društvenog dijaloga i saradnje
Ova poseta potvrđuje značaj Vrnjačke Banje kao centra međunarodne saradnje, kulture i turizma.








