Zavese 20. jubilarnog Vrnjačkog karnevala spuštene su u nedelju, nakon što su lepe Brazilke, ali i plesačice iz drugih krajeva sveta napravile atmosferu dostojnu Ria.
Brazilka Keli Kristina, jedna od najatraktivnijih plesačica, kaže da obožava Vrnjačku Banju.
„Već dugo godina dolazim ovde, ljudi su fenomenalni, a hrana perfektna. Obožavam vaše ćevapčiće“, priča naša sagovornica. Nastupala je, kako kaže, na brojnim festivalima, a iz godine u godinu unapređuje svoj ples.
Milomir Perović koji je prvi organizovao ovu manifestaciju u ovom turističkom mestu kaže za. da se ona mnogo unapredila.
„Za 20 godina promenilo se mnogo toga. Program je bogatiji i ono što je vrlo primetno, inovativnost iz godine u godinu napreduje“, kaže Perović.
Direktor Turističke organizacije Vrnjačka Banja , Ivan Trifunović kaže da je tokom karnevala za šest dana prodefilovalo oko 300.000 hiljada ljudi. On ocenjuje da je to vodeća manifestacija u letnjem periodu, kako u Srbiji, tako i regionu.










