Vrnjačka Banja još jednom potvrđuje epitet „kraljice šaha“ i, sedinom aprila, postaje svetska prestonica mladih šahovskih nada! U periodu od 14. do 21. aprila, biće domaćin FIDE Svetskog prvenstva za mlade u ubrzanom i brzopoteznom šahu, jednom od najprestižnijih i najmasovnijih takmičenja u kalendaru FIDE, koje realizuje Šahovski savez Srbije uz podršku Opštine Vrnjačka Banja.

Na šahovskim tablama, u srcu Srbije, snage će odmeriti preko 400 najtalentovanijih mladih igrača iz svih krajeva sveta, u uzrasnim kategorijama od 8 do 18 godina, u otvorenoj i ženskoj konkurenciji. Ceremonija svečanog otvaranja biće održana u sredu, 15. aprila, sa početkom u 14 časova, u Kristalnoj sali hotela „Cepter“. Prisutnima će se na otvaranju obratiti ministar sporta, Zoran Gajić, predsednik opštine Vrnjačka Banja, Boban Đurović i predsednik Šahovskog saveza Srbije, Andrija Jorgić.








