Opština Vrnjačka Banja ostvarila je značajan uspeh na konkursu Kabineta ministra za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu. Zahvaljujući podršci ovog ministarstva, tokom leta biće organizovana dva velika kampa – sportski i kulturni – za ukupno 300 mališana iz Vrnjačke Banje i dijaspore.
Vrednost celokupnog projekta iznosi preko 12 miliona dinara, od čega Kabinet ministra sufinansira čak 10 miliona. Ovi kampovi imaju za cilj jačanje veza između dece iz dijaspore i matice, kroz zajedničke aktivnosti, sportska nadmetanja, radionice, druženje i očuvanje kulturnog identiteta.
Opština Vrnjačka Banja se ovom inicijativom pozicionira kao primer dobre prakse kada je u pitanju negovanje odnosa sa dijasporom i ulaganje u najmlađe naraštaje.
Očekuje se da će kampovi doprineti stvaranju nezaboravnih uspomena, ali i čvršćih veza među decom iz različitih krajeva sveta koja dele zajedničko poreklo – srpsku kulturu, jezik i tradiciju.








