14 C
Kraljevo
Уторак, јун 16, 2026
spot_img
PočetnaVestiUspešno održan jubilarni 10.Simpozijum u SB “Merkur” u Vrnjačkoj Banji

Uspešno održan jubilarni 10.Simpozijum u SB “Merkur” u Vrnjačkoj Banji

Proteklog vikenda, u Termomineralnom kupatilu održan je jubilarni 10. Nacionalni simpozijum posvećen šećernoj bolesti. Organizovala ga je Specijalna bolnica "Merkur", uz podršku Udruženja za dijabetes Srbije. Simpozijum je okupio  stručnjake iz oblasti dijabetologije, koji su  predstavili nove metode, lekove i medicinska sredstva za lečenje šećerne bolesti.

Direktor SB "Merkur" dr Dejan Stanojević kaže da tokom godine, kroz Merkur prođe više pacijenata sa dijabetesom, nego kroz ostale bolničke i kliničke centre u Srbiji.

Google search engine

Teme i učesnici skupa još jednom su potvrdili njegov značaj kako za medicinu, tako i za Merkur i Vrnjačku Banju.

Akademik prof. dr Nebojša Lalić, predsednik Republičke stručne komisije za dijabetes i nekadašnji  dekan beogradskog Medicinskog fakulteta, jedan je od eminentnih stručnjaka, koji su učestvovali u radu simpozijuma.

Stručni skup kreiran u cilju edukacije i razmene znanja o najnovijim trendovi o tretmanu dijabetesa. Prof dr Edita Stokić istakla je problem u gojaznosti kod velikog broja populacije.

Otkrića predstavljena na trodnevnom simpozijumu u Termomineralnom kupatilu  omogućiće efikasnije lečenje šećerne bolesti, a možda i jeftinije, jer lečenje dijabetesa je skupo i za pacijenta i za državu. U našim uslovima, za obolelog je najskuplja promena režima ishrane, a za državu – ulaganje  u istraživanja i u usavršavanje postojećih lekova.

Najnovije vesti

Ostavi komentar

Molimo vas ostavite kometnar
Please enter your name here

Najnovije vesti

- Advertisment -spot_img