Proteklog vikenda, u Termomineralnom kupatilu održan je jubilarni 10. Nacionalni simpozijum posvećen šećernoj bolesti. Organizovala ga je Specijalna bolnica "Merkur", uz podršku Udruženja za dijabetes Srbije. Simpozijum je okupio stručnjake iz oblasti dijabetologije, koji su predstavili nove metode, lekove i medicinska sredstva za lečenje šećerne bolesti.
Direktor SB "Merkur" dr Dejan Stanojević kaže da tokom godine, kroz Merkur prođe više pacijenata sa dijabetesom, nego kroz ostale bolničke i kliničke centre u Srbiji.

Teme i učesnici skupa još jednom su potvrdili njegov značaj kako za medicinu, tako i za Merkur i Vrnjačku Banju.
Akademik prof. dr Nebojša Lalić, predsednik Republičke stručne komisije za dijabetes i nekadašnji dekan beogradskog Medicinskog fakulteta, jedan je od eminentnih stručnjaka, koji su učestvovali u radu simpozijuma.

Stručni skup kreiran u cilju edukacije i razmene znanja o najnovijim trendovi o tretmanu dijabetesa. Prof dr Edita Stokić istakla je problem u gojaznosti kod velikog broja populacije.

Otkrića predstavljena na trodnevnom simpozijumu u Termomineralnom kupatilu omogućiće efikasnije lečenje šećerne bolesti, a možda i jeftinije, jer lečenje dijabetesa je skupo i za pacijenta i za državu. U našim uslovima, za obolelog je najskuplja promena režima ishrane, a za državu – ulaganje u istraživanja i u usavršavanje postojećih lekova.








