UTŠ i Srednja mješovita škola ,,Danilo Kiš'' iz Budve početkom godine su potpisale sporazum o saradnji. U to ime, učenici i nastavici ove škole, boravili su sedam dana u Vrnjačkoj Banji.
Učenici i nastavici Srednje mješovite škole ,,Danilo Kiš'' obilazili su Vrnjačku Banju i okolna mesta.
Šestog dana, UTŠ je za goste priredila koktel, na kome je prezenotvala enološke i gastronomske specijalitete. U Japanskom vrtu, dve škole su zasadile drvo prijateljstva, a poseta se završila oproštajnom žurkom.
Obe škole imaju cilj, da saradnja traje što duže i da se međusobno posećuju barem jednom godišnje.










