21.4 C
Kraljevo
Четвртак, јун 11, 2026
spot_img
PočetnaTurizamTurizam u Vrnjačkoj Banji ponovo prvi na udaru

Turizam u Vrnjačkoj Banji ponovo prvi na udaru

Gotovo 30 odsto stranih turista otkazalo je rezervacije u Srbiji u poslednje vreme. Kod kongresnih turista, procenat otkazivanja još je veći - odustalo je njih 40 odsto, navodi Nacionalna asocijacija turističkih agencija Srbije (YUTA) konstatujući da je razlog za to nestabilna politička situacija. Uz to, problem domaćim ugostiteljima predstavlja i otkazivanje ekskurzija usled štrajka i bojkota nastave u školama. Manji broj gostiju, otkazivanje grupa i kongresa zadesilo je i vrnjačke hotelijere.

Primarni zadatak turističke agencije "Spa travel" je da dovodi goste u Banju. Kako kažu do početka marta svi aranžmani su realizovani bez otkazivnja.

Google search engine

Iako je i za vreme korone, kao i sada, turizam prvi na  udaru iz Turističke orgasnizacije kažu da su oni spremni da nastupe na domaćem i inostranom tržištu i pokažu gostima zbog čega treba doći u Banju.

Da li ekonomija Srbije trpi i beleži pad od januara na ovamo pokazaće naredni meseci, ono što je sigurno, turizam je prvi na udaru i ovog puta.Vrnjačka Banja, kao vodeća turistička destinacija u Srbiji, pored Beograda i Novog Sada oseća posledice trenutne situacije u zemlji.

Najnovije vesti

Ostavi komentar

Molimo vas ostavite kometnar
Please enter your name here

Najnovije vesti

- Advertisment -spot_img