Danas je u osnovnim školama na teritoriji Vrnjačke opštine priređen je svečani prijem đaka prvaka.
Dobrodošlicu prvacima i njihovim roditeljima poželeli su zamenik predsednika opštine Vrnjačka Banja, Ivan Džatić, u OŠ "Popinski borci".
Poželevši im mnogo uspeha tokom školovanja, ukazali su da će lokalna samouprava i dalje pružati svu podršku u unapređenju uslova školovanja.
U Piskavcu je takođe održan svečani prijem đaka prvaka za dva odeljenja.
Oni najmlađi i najslađi, uz pesmu i igru dočekani su u OŠ „Bane Milenković“ Novo Selo. Đaci prvaci dobili su na poklon slatkiše, knjige i simboličan novčani iznos od opštine Vrnjačka Banja. Svim ponosnim roditeljima, obratio se direktor škole Aleksandar Cvetljanin.
Predsednik opštine Vrnjačka Banja, Boban Đurović, čestitao je svim prvacima sa teritorije Vrnjačke opštine njihovim roditeljima polazak u školu.
Posle svečanih priredbi i prozivke, svi prvaci su, u pratnji roditelja, krenuli na prvi čas i upoznavanje sa učiteljima i odeljenjem.
U predškolskoj Ustanovi „ Radost“ u Vrnjačkoj Banji svečano je dočekana nova generacija dece pripremnog predškolskog programa. Ove godine upisano je 234 predškolaca.











