U prostorijama Opštine Vrnjačka Banja danas je održan sastanak sa kineskom delegacijom iz okruga Đing’an, jednog od najrazvijenijih delova Šangaja.

Cilj posete bio je uspostavljanje saradnje u oblastima turizma, investicija i obrazovanja, kao i pokretanje inicijative za uspostavljanje bratskih veza između Vrnjačke Banje i jednog od kineskih okruga.

Delegaciju je dočekao predsednik opštine Boban Đurović sa zamenikom Ivanom Džatićem, uz prisustvo predstavnika javnog i privatnog sektora.

Gosti iz Kine upoznati su sa privrednim, turističkim i kulturnim potencijalima Vrnjačke Banje, kao i planovima daljeg razvoja najpoznatije srpske banje.
Ovaj sastanak predstavlja važan korak u jačanju međunarodne saradnje i otvara mogućnosti za nove investicije i kulturnu razmenu između Srbije i Kine.








