Večeras se završava Svetsko prvenstvo u brzopoteznom šahu za mlade od 8 do 18 godina. Tim povodiom opštinsko rukovodstvo upriličilo je prijem predsedniku Šahovskog saveza Srbije i njegovim saradnicima. Prijem je ujedno predstsvljao i radni sastanak na kome su ocenjene dosadašnje aktivnosti kao i naredni koraci u organizaciji novih takmičenja.


U trenutku kada je geopolitička situacija kritična u Vrnjačkoj Banji nesuglasice i ratovi pobeđuju se šahom. Šahisti predstavljaju veoma zahtevne goste, koji su Vrnjačku Banju u ranijem periodu biralii kao idealno mesto za pripreme reprezentacije. Dobra saradnja Šahovskog Saveza i lokalne samouprave garantuje da će kraljica među Banjama postati centar šahovskih dešavanja u našoj zemlji.









