Pre šest godina opštinsko rukovodstvo u saradnji sa Domom zdravlja "Dr Nikola Džamić" i mesnim zajednicama Ruđinci i Vrnjci odlučilo je da bivšu „Mofazu“ renovira, opremi ambulantu, apoteku i napravi mesne kancelarije. Dvorište je popločano kockom, urađena je ograda , obezbeđena su parking mesta dok je za parterno uređenje bilo zaduženo „Banjsko zelenilo“.

Danas ambulanta broji više od 1500 kartona. Dnevno se obavi oko 50 pregleda. Meštani tri sela Ruđinaca, Vrnjaca i Štulca, koji gravitiraju ka ovoj ambulanti, više nego zadovoljni, a poslednjih godina i Vrnjčani koji se rado odlučuju da svoj karton "prebace" u Ruđince. Od dana kada je otvorena ambulanta radi punom parom, te je nakon pola decenije došlo vreme da bude ponovo okrečena i ne samo to , zamenjeni su i podovi pa se sada "lakše diše" kažu zaposleni.

Iako rade više nego kolege u drugim seoskim ambulantama, medicinsko i nemedicinsko osoblje napominje da im nije teško, posebno sada u poboljšanim uslovima. A da zaista rade odličan posao potvrđuju i pacijenti.

Za renoviranje ambulante u Ruđincima opština Vrnjačka Banja obezbedila je 250 hiljada dinara. Da podsetimo ambulanta radi svakog dana i subotom pre podne.









