U okviru Mejkers konferencije u Vrnjačkoj Gimnaziji juče je realizovana radionica o alternativnoj energiji. Na ovaj način učenici istražuju obnovljive izvore energije kroz praktičan rad.
Organizatori radionice koja je održana u Gimnaziji su predstavnici grupe za obrazovanje koje čini Centar za promociju nauke, Nordus fondacija , Dostignuća mladih u Srbiji i Inicijativa digitalna Srbija.
Na radionici o alternativnoj energiji učenici su koristeći inženjerski proces dizajnirali vetrenjače za optimalnu proizvodnju energije. Na taj način stekli su znanja iz fizike, održivog razvoja i ekologije. Predavač na radionici bio je Brus Bejn, koji nam je objasnio značaj Stem obrazovanja.
Radionici je prisustvovalo 12 ambasadora iz Amerike i 20 ambasadora iz Vrnjačke Gimnazije. Nastavnici su kroz radionicu stekli uvid u primenu praktičnih aktivnosti i primene alternativne energije u nastavni plan i program. Učenicima ovakav vid aktivnosti donosi nova iskustva i širi paletu interesovanja.
Radionici je prisustvovalo 12 ambasadora iz Amerike i 20 ambasadora iz Vrnjačke Gimnazije koji su kroz praktičnu primenu stekli nova iskustva iz oblasti alternativne energije.










