Prvomajski praznici u Vrnjačkoj Banji: saobraćajni kolpas, nedovoljno parking mesta, gužve na promenadi, lokali u kojima se tražila stolica više nisu stvarali dodatnu nervozu. Prvi maj svima koji su ga proveli u Banji ostaje u lepom sećanju.

Vrnjačka Banja je tokom prvomajskih praznika potvrdila status najtraženije i najpopualnrije banje u Srbiji. Masovna posećenost, bogat praznični program i idealni vremenski uslovi su obeležili početak maja.

Najposećenija turstička mesta, po procenama zavoda za statistiku, tokom prvomajskih pšraznika bila su Vrnjačka Banja i Zlatibor . Ono što j Banju izdvojilo od odstalih destiancija je sadržaj. Posetioci su mogli da birjau između opuštanja u wellness centirma ili aktivnog odmora.

Za Turističku organizaciju maj je idelana za promociju Banje na stranim tržistima, kao dobrta uvertirta za nadolezeću letnju sezonu.

Nakon izuzetnih prvomajskih praznika i predstojeće promocije u inostranstuv, Vrnjačka Banja ulazi u letnju sezonu 2026. kao apsolutni favorit za odmor u Srbiji.











