U Domu zdravlja „Dr Nikola Džamić“ u Vrnjačkoj Banji, 7. oktobra je započela vakcinacija protiv sezonskog gripa.
Građanima su na raspolaganju dve vrste vakcina: četvorovalentna vakcina influvak tetra stranog proizvođača Abot i trovalentna vakcina torvaks flu domaćeg proizvođača, Instituta „Torlak“. Obezbeđene su dovoljne količine vakcina za sve zainteresovane.
sezona vakcinacije protiv sezonskog gripa traje od početka oktobra do kraja marta i da je od izuzetne važnosti da je građani prime što pre, kako bi na vreme, kroz dve-tri nedelje, razvili imunitet protiv virusa gripa.








