14 C
Kraljevo
Уторак, јун 16, 2026
spot_img
PočetnaVestiPočela vakcinacija protiv sezonskog gripa u Domu zdravlja "Dr Nikola Džamić"

Počela vakcinacija protiv sezonskog gripa u Domu zdravlja „Dr Nikola Džamić“

U Domu zdravlja „Dr Nikola Džamić“ u Vrnjačkoj Banji, 7. oktobra je započela vakcinacija protiv sezonskog gripa.

Građanima su na raspolaganju dve vrste vakcina: četvorovalentna vakcina influvak tetra stranog proizvođača Abot i trovalentna vakcina torvaks flu domaćeg proizvođača, Instituta „Torlak“. Obezbeđene su dovoljne količine vakcina za sve zainteresovane.

Google search engine

sezona vakcinacije protiv sezonskog gripa traje od početka oktobra do kraja marta i da je od izuzetne važnosti da je građani prime što pre, kako bi na vreme, kroz dve-tri nedelje, razvili imunitet protiv virusa gripa.

Najnovije vesti

Ostavi komentar

Molimo vas ostavite kometnar
Please enter your name here

Najnovije vesti

- Advertisment -spot_img