U hotelu "Fontana" u Vrnjačkoj Banji danas je otvorena Olimpijada u šahu za slepe i slabovide Međunarodno sportsko takmičenje koje okuplja učesnike iz čak 22 zemlje sveta.
Ova izuzetna manifestacija, predstavlja snažnu poruku o značaju inkluzije i jednakih šansi za sve. Tokom narednih dana, šahisti će se nadmetati u jednoj od najzahtevnijih misaonih disciplina, uz podršku brojnih volontera, organizatora i gostoljubivih domaćina.
Ceremoniji otvaranja prisustvovao zamenik predsednika opštine Vrnjačka Banja Ivan Džatić, koji je u obraćanju istakao da ovakvi događaji promovišu univerzalne vrednosti sporta, poštovanje, toleranciju i zajedništvo.

Olimpijada u šahu za slepe i slabovide još jednom potvrđuje da Vrnjačka Banja, osim što je vodeći turistički centar, postaje i sve značajnije mesto na mapi međunarodnih sportskih dešavanja.








