Otvoreno još 30 kilometara Moravskog koridora, od Kruševca do Vrnjačke Banje. Novom deonicom auto-puta građani će moći da putuju od danas. Na toj saobraćajnici završeno je 60 kilometara od Pojata, a uporedo se radi na preostala 54 kilometra do Preljine. Otvaranju deonice prisustvovao predsednik Aleksandar Vučić.
Naime, deonica auto-puta Kruševac (Koševi) - Trstenik - Vrnjačka Banja duga 30 kilometara svečano je juče otvorena u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a u saobraćaj za građane je puštena danas od 9.00 časova.
Kada smo počeli da govorimo o izgradnji Moravskog koridora, zvučalo je kao prazna politička priča, srećan sam što smo uradili mnogo u Rasinskom okrugu, ne samo dovođenjem fabrika, već i puteve. Dovešće više investitora, više će ostajati u našoj zemlji, zato što je izgrađen najmoderniji auto-put", rekao je Vučić na ceremoniji otvaranja auto-puta.
Deonica Kruševac - Trstenik - Vrnjačka Banja, sastoji se od četiri saobraćajne petlje odnosno naplatne stanice: "Koševi" koja će biti puštena u saobraćaj naknadno, "Velika Drenova", "Trstenik" i "Vrnjačka Banja", što će stanovnicima ovih mesta omogućiti direktnu vezu sa novoizgrađenim auto-putem.
Takođe, u okviru ove deonice izgrađena su i 34 mosta i nadvožnjaka ukupne dužine 4,2 km. Od ukupno četiri mosta preko Zapadne Morave, najduži most na ovoj deonici je most od 711 metara i nalazi se u zoni Trstenika.
U okviru Projekta izgradnje Moravskog koridora predviđeni su bili i radovi na hidrotehničkom uređenju reke Zapadna Morava, u dužini od oko 60 km, čime se auto-put štiti od velikih voda Zapadne Morave, ali se povećava i stepen zaštite od poplava okolnog područja, što ima značajan pozitivan efekat na stanovništvo i privredu ovog područja.
Auto-put se gradi za brzinu od 130 kilometara na čas, sa širinom od ukupno 30 metara, što je za skoro dve metra šire od ostalih auto-puteva u Srbiji, čime će se obezbediti dodatni komfor i povećati bezbednost odvijanja saobraćaja.
Puštanjem u saobraćaj ove deonice, vreme putovanja od Pojata do Vrnjačke Banje skraćuje se na pola sata, a od Beograda do Vrnjačke Banje na dva sata.
Takođe, ovo je značajno i uoči početka zimske sezone na Kopaoniku, najvećem ski-centru u Srbiji, na koji će se stizati još brže i bezbednije, navode iz Koridora Srbije.
Uporedo sa izgradnjom ove deonice, izvode se radovi na ostatku Projekta, odnosno od Vrnjačke Banje do Preljine, u dužini od 54 km. Ovaj novi auto-put značajno doprinosi razvoju lokalnih opština i sredina kroz koje prolazi, povezujući oko 500.000 stanovnika ovog kraja, kažu u Koridorima Srbije.
Moravski koridor povezuje Rasinski, Raški i Moravički okrug, prolazeći svojom trasom kroz Pojate, Ćićevac, Varvarin, Kruševac, Trstenik, Vrnjačku Banju, Kraljevo, Adrane i Čačak.








