Mlečni restoran “Beba” izgrađen je davne 1925. u vrnjačkom parku, tada kao Mlekarnik Beba. Ugostiteljsko turističkoj školi je predata 1974. od tada su u poslastičarnici, koja je bila sinonim za ukusne kolače, zanat pekle generacije učenika. 2015.godine zbog nebezbednih uslova “Beba” je zatvorena, a potom i srušena da bi na njenom mestu nikla moderna poslastičarnica koja je danas otvorena.Ujedno ovo je i kabinet poslastičarstva.


Poslastičarnica, koja je prvenstveno bila kabinet za učenike poslastičarskog smera, ostala je u secanju mnogih vrnjčana i gostiju, po nezaboravnim indijanerima, šampitama, krempitama, rum piramidama i sladoledu.





Prema projektu Marine Dunjić, nova Beba ima podrum za magacin, kotlarnicu i svlačionice, pekaru, parter u kojem je školska radionica i internet – kafeterija - poslastičarnica, galeriju, namenjenu teorijskoj obuci učenika i terasu. Osim poslastičara ovde će praksu obavljati i konobari.



Mesto u centralnom vrnjačkom parku, nadomak dečijeg igrališta, razlog je više da u letnjim mesecima terasa poslastičarnice „Beba“ bude prepuna. Radno vreme je od 8 do 22 sata, uz podsećanje da će tokom letnje sezone po potrebi raditi i duže. Bez pompe i bilo kakve najave “Beba” je jutros zvanično otvorila svoja vrata i odmah privukla pažnju i vrnjčana i gostiju. Već sada “Beba” mami prolaznike da zastanu, pogledaju pa i sednu u poslastičarnicu u kojoj su odrasle generacije vrnjčana. Mi smo se ovog prepodneva uverili da je “Beba” ponovo kuća najboljih kolača u Banji.












