13. oktobar, dan Popinske bitke ujedno je i dan osnovne škole Popinski borci. Prigodnoj svečanosti povodom obeležavanja Dana škole prisustvovali su učenici, roditelji, nastavno osoblje, bivši zaposleni, predstavnici pivrednog i političkog života Vrnjačke Banje. U ime osnovne škole Popinski borci prisutnima se obratila direktorka Snežana Vlajković.
Zahvaljujući zalaganju i projektima Opštine Vrnjačka Banja, OŠ Popinski borci je tokom proteklih godinu dana renovirana i unapredjeni su uslovi za boravak dece. Zbog toga je Ivanu Džatiću, zameniku predsednika Opštine Vrnjačka Banja uručena zahvalnica za nesebičan doprinos koji lokalna samouprava daje za unapredjenje ove škole.
Obeležavanje dana škole bio je prilika da se sumiraju utisci i ostvareni rezultati tokom prethodnih 365 dana i da se najboljim učenicima i nastavnicima dodele nagrade. Tokom programa zahvalnice i priznanja uručena su ustanovama, preduzećima i prijateljima škole koji su pružili podršku i doprineli uspešnoj saradnji.
Pečat obeležavanju dana škole bila je predstava "Dan ljubavi" koju su pripremili učenici trećeg razreda.










